Skip to main content

CCleaner, přední světová značka softwaru pro čištění a optimalizaci systému od společnosti Gen (NASDAQ: GEN), aktualizovala svůj produkt o sadu čisticích pravidel, která pomáhají detekovat a odstraňovat nadbytečné soubory generované novými funkcemi v systému Windows 11. Aktualizace programu CCleaner také přidává další aplikace, které lze vyčistit, a zlepšuje výkon zařízení a spolehlivost softwaru.

„Jelikož počet uživatelů Windows 11 neustále roste, chtěli jsme, aby byla verze 6.06 důkladnější než vestavěné čisticí funkce Windows,“ říká vedoucí produktové strategie Sandro Villinger. „Posláním CCleaneru je poskytovat lidem nástroje, které jim umožní svobodně žít své digitální životy. Přidali jsme definice čištění systému Windows 11 a aplikací třetích stran, což uživatelům poskytne více místa na disku, větší soukromí i spolehlivost jejich zařízení.“

Čištění systému Windows 11 verze 22H2

Nejnovější verze systému Windows 11, 22H2 vydaná v září, přidala do původního operačního systému řadu funkcí včetně nových widgetů, změn v Průzkumníku Windows a aktualizované verze služby OneDrive. Tyto funkce však vytvářejí dočasné soubory, protokoly a další nechtěné soubory, které mohou ovlivnit prostor na disku nebo soukromí uživatelů. Aktualizace CCleaneru tyto nadbytečné soubory dokáže vyčistit, a tím odstranit problémy s výkonem či zlepšit spolehlivost zařízení a softwaru.

Nová patentovaná funkce programu CCleaner detekuje programy spotřebovávající zdroje a uspává je.

Seznam nových a vylepšených definic čištění v systému Windows 11

CCleaner doplnil seznam funkcí a aplikací systému Windows 11, které čistí. Patří sem:

  • Widgety Windows 11: Tyto widgety zobrazují informace o počasí nebo zpravodajské kanály. Generují však položky v mezipaměti, jako jsou protokoly, dočasné soubory JavaScriptu a obrázky na více než deseti místech v zařízení. CCleaner nyní tyto soubory dokáže automaticky odstranit.
  • Microsoft Teams: Nástroj pro spolupráci, videokonference a chat „Teams“ je nyní plně integrován do Windows 11. Teams generují velké množství dat v mezipaměti, protokolů a dalších dočasných souborů (celkem 13 druhů), které nyní program CCleaner vyčistí.
  • Skype: Windows 11 obsahuje komunikační aplikaci Skype, kterou CCleaner vyčistí odstraněním dat uložených v mezipaměti.
  • Microsoft Zprávy: Nová aplikace Zprávy ve Windows 11 vytváří data v mezipaměti, včetně dočasných internetových souborů (obrázky, data HTML) a souborů cookie, které CCleaner dovede odstranit.
  • Windows Defender: Integrovaný nástroj Windows Defender generuje řadu protokolů, které není třeba dlouhodobě ukládat. Program CCleaner tyto soubory detekuje a odstraní.
  • OneDrive: CCleaner vyčistí i nové soubory v mezipaměti z OneDrive ve verzi pro Windows 11.
  • Průzkumník souborů (dříve Průzkumník Windows): Ve Windows 11 má Průzkumník souborů nový vzhled a nové ovládání, ale došlo i ke změnám „pod kapotou“. CCleaner nyní umí detekovat a odstraňovat stará data vyhledávání, protokoly a zástupce nedávno použitých souborů.
  • Microsoft Zabezpečení rodiny: CCleaner vyčistí dočasné soubory a složky z nástroje Zabezpečení rodiny.

Kromě těchto přidaných definic čištění Windows 11 CCleaner detekuje a odstraňuje i nechtěné soubory z oblíbených aplikací třetích stran, jako jsou AnyDesk a RealPlayer, a odstraňuje ještě více typů souborů ze služby Slack. 

O programu CCleaner:

CCleaner vznikl v roce 2004 a je celosvětovým lídrem v oblasti softwaru pro optimalizaci systému se stovkami milionů domácích i firemních uživatelů po celém světě. Její portfolio softwarových nástrojů pro zařízení se systémy Windows, Mac a Android optimalizuje výkon, zlepšuje zabezpečení a prodlužuje životnost hardwaru. CCleaner je značkou společnosti Gen™, globální společnosti zaměřené na posílení digitální svobody prostřednictvím rodiny důvěryhodných spotřebitelských značek.

ZDROJ: https://press.avast.com/cs-cz/aktualizace-ccleaneru-lepe-cisti-a-optimalizuje-windows-11

Rychlý kontakt
+420 724 696 806